English
 
 » Kernactiviteiten » Voeding en Gezondheid » Nieuws » 02.02.2010-Stuurgroep Kies Gezond Vet spreekt...
 Gezondheid  
  
Start rekentool
Beleef het met Kai
Naar website
Naar Voorlichtingsbureau
 
 Nieuws  
02.02.2010
Stuurgroep Kies Gezond Vet spreekt zich uit tegen vettaks
De voorzitter van de Raad van Volksgezondheid en Zorg hield vorige week een nieuw pleidooi voor de vettaks. Hij wil dat de politiek werk maakt van het heffen van extra belasting op vet eten. Een onvolledig uitgangspunt, vindt Gerard Hornstra, emeritus hoogleraar Experimentele Voedingskunde van de Universiteit Maastricht en voorzitter van de Stuurgroep Kies Gezond Vet.

Een politieke discussie over een mogelijke vettaks blijft het misverstand voeden dat alle vet slecht is, aldus Hornstra. In een reactie aan de pers laat Hornstra weten dat (meervoudig) onverzadigde vetzuren als onderdeel van een gezonde leefstijl helpen om chronische ziekten, zoals hart- en vaatziekten, ouderdomsdiabetes en wellicht overgewicht te voorkomen. “En daar heb je geen vettaks voor nodig. In tegendeel.”

Gerard Hornstra is voorzitter van de vorig jaar in het leven geroepen Stuurgroep Kies Gezond Vet van het Productschap Margarine, Vetten en Oliën. Doel van de stuurgroep is consumenten te helpen een betere keuze te maken voor een voeding met de juiste vetten. In de stuurgroep hebben 17 experts zitting uit de wetenschap en de praktijk van de voeding, diëtetiek, gezondheidszorg en communicatie. Zij werken momenteel aan een advies voor de juiste voorlichtingsmiddelen, gericht op kennisvergroting, motivatie en gedragsverandering. Dit advies wordt medio april verwacht.

Klik hier voor de volledige reactie van Gerard Hornstra

  

 

 Updates