English
 
 » Kernactiviteiten » Duurzaamheid » Grondstoffenvoorziening » Nieuws(archief) » 22.12.2011-100% Verantwoorde soja binnen vier jaar
 Duurzaamheid  
  
Factsheet: Duurzaam geproduceerde palmolie: De norm in 2015
Om bedrijven te helpen bij de overstap naar duurzame palmolie heeft MVO de factsheet ‘Duurzaam geproduceerde palmolie: de norm in 2015’ ontwikkeld. 
Deze factsheet licht het belang van duurzame palmolie toe en legt uit hoe bedrijven van start kunnen gaan met het inkopen van duurzame palmolie. 
Lees meer >
 
MVO/VAPRO-cursus de 'Energiebewuste operator' 
Omdat de operator de sleutel vormt tot energie- en grondstoffenbesparing heeft het Productschap MVO in samenwerking met ATOS Consulting en VAPRO een cursus ontwikkeld voor de 'Energiebewuste operator'. 
Lees verder >>
Congress report
Het productschap heeft een Fact sheet Palm Oil gepubliceerd om snel inzicht te geven in de internationale palmolie-productie, 
-consumptie en  
-handel (inclusief handelspolitiek) en de rol van duurzaamheid in de keten.
Lees meer>

Task Force Duurzame Palmolie

website biosmeermiddelen

Website Vette Feiten

 
 Nieuws  
22.12.2011
100% Verantwoorde soja binnen vier jaar
Organisaties binnen de Nederlandse sojaketen streven ernaar om binnen vier jaar over te schakelen op 100% verantwoorde soja. Dit blijkt uit de intentieverklaring die op 15 december jl door een grote groep bedrijven en organisaties binnen de sojaketen is ondertekend.
De bij het plan betrokken organisaties zijn de Nederlandse Vereniging Diervoederindustrie, het Initiatief Duurzame Handel (IDH), Friesland Campina en andere leden van de Nederlandse Zuivelorganisatie, de Centrale Organisatie voor de Vleessector, Albert Heijn, C1000, Jumbo, Lidl, Superunie, LTO Nederland, het productschap Pluimvee en Eieren en het productschap Margarine, Vetten en Oliën. Hiermee staat ruim 90% van de markt achter het initiatief. Wereld Natuur Fonds, Solidaridad en vier andere NGO's ondersteunen de transitie.

De betrokken bedrijven willen de komende jaren steeds grotere volumes verantwoord geproduceerde soja aankopen: volgend jaar 500.000 ton, 1.000.000 ton in 2013 en in 2014 1.500.000 ton. De verantwoorde soja zal worden gebruikt voor de productie van vlees, zuivel, eieren en andere voedingsmiddelen in Nederland. De investering die nodig is voor het duurzaam maken van de keten wordt geschat op 7 miljoen euro. De helft van dit bedrag zal worden gefinancierd door het IDH, de andere helft door de partners uit de industrie. Volgens IDH is dit bedrag nodig om telers in Zuid-Amerika te helpen de verbeteringen door te voeren die nodig zijn voor de RTRS-certificering, maar ook om de ketenpartijen te helpen de overgang naar RTRS mogelijk te maken. Verantwoorde soja voldoet aan de principes van de Round Table on Responsible Soy (RTRS) of een gelijkwaardig systeem. Tijdens de overgangsperiode tot 2015 zal soja worden gekocht door middel van het zogenaamde massabalansmodel (MB) en verder via certificaten. Dit stimuleert producenten om te beginnen met het produceren van RTRS-gecertificeerde soja.

Klik
hier voor meer informatie.

 Afdrukken   

 

 Updates