English
 
 » Kernactiviteiten » Duurzaamheid » Grondstoffenvoorziening » Nieuws(archief) » 01.12.2011-Margarine-industrie en Ahold scoren goe
 Duurzaamheid  
  
Factsheet: Duurzaam geproduceerde palmolie: De norm in 2015
Om bedrijven te helpen bij de overstap naar duurzame palmolie heeft MVO de factsheet ‘Duurzaam geproduceerde palmolie: de norm in 2015’ ontwikkeld. 
Deze factsheet licht het belang van duurzame palmolie toe en legt uit hoe bedrijven van start kunnen gaan met het inkopen van duurzame palmolie. 
Lees meer >
 
MVO/VAPRO-cursus de 'Energiebewuste operator' 
Omdat de operator de sleutel vormt tot energie- en grondstoffenbesparing heeft het Productschap MVO in samenwerking met ATOS Consulting en VAPRO een cursus ontwikkeld voor de 'Energiebewuste operator'. 
Lees verder >>
Congress report
Het productschap heeft een Fact sheet Palm Oil gepubliceerd om snel inzicht te geven in de internationale palmolie-productie, 
-consumptie en  
-handel (inclusief handelspolitiek) en de rol van duurzaamheid in de keten.
Lees meer>

Task Force Duurzame Palmolie

website biosmeermiddelen

Website Vette Feiten

 
 Nieuws  
01.12.2011
Margarine-industrie en Ahold scoren goed in WWF Scorecard
De Nederlandse margarine-industrie en Ahold doen het goed ten aanzien van hun verbruik van duurzame palmolie. Dit blijkt uit de Scorecard duurzame palmolie die WWF op 22 november heeft gepubliceerd. Deze scorecard vergelijkt het beleid ten aanzien van de aankoop van duurzame palmolie van 132 retailers en levensmiddelenproducenten in Europa, Australië en Japan.

Bedrijven konden in totaal 9 punten behalen. Het WNF keek naar zaken als het RSPO-lidmaatschap en de jaarlijkse rapportage (2 punten), het maken van een committent ten aanzien van de aankoop van duurzame palmolie (1 punt) en het daadwerkelijk aankopen van duurzame palmolie (5 punten). Ahold, het moederbedrijf van Albert Heijn, scoorde de volle 9 punten. Ook Nederlandse margarine- en andere levensmiddelenproducenten deden het goed: Remia en FrieslandCampina behaalden beide 8 punten en Royal Smilde en CSM (leverancier van bakkerijproducten en voedselconserveringsmiddelen) elk 7 punten. Ook Unilever deed het goed: het is een van de weinige bedrijven op de lijst die jaarlijks meer dan 100.000 ton palmolie gebruikt, waarvan 50 tot 75% duurzaam wordt ingekocht.

De prestaties van het bedrijfsleven uit 2009 vergelijkend met die van 2011 concludeert WNF dat er vooruitgang is geboekt in de zin dat meer bedrijven zich hebben gecommitteerd aan duurzame palmolie. Onder de Nederlandse levensmiddelenproducenten bevinden zich echter ook een aantal achterblijvers. WNF roept met name die bedrijven op om:

  • Direct over te schakelen op het gebruik van duurzame palmolie;
  • Lid te worden van de Ronde Tafel voor Duurzame Palmolie (RSPO);
  • Zich publiekelijk te committeren aan het gebruik van duurzame palmolie;
  • Te openbaren hoeveel palmolie wordt gebruikt.

WNF publiceerde vorige week een representatief onderzoek onder Nederlandse consumenten waaruit bleek dat driekwart van de Nederlanders zich zorgen maakt over de ontbossing als gevolg van de aanleg van oliepalmplantages. Ruim de helft van de consumenten is bereid om producten die geen verantwoorde palmolie bevatten voortaan links te laten liggen. Ook vindt het Nederlands publiek dat fabrikanten en producenten van levensmiddelen in eerste instantie verantwoordelijk zijn voor het gebruik van verantwoorde palmolie.

De hele scorecard is hier te vinden.

 Afdrukken   

 

 Updates