De energiebesparende maatregelen die de MVO-bedrijven in de periode 2005-2008 genomen hebben, hebben gezamenlijk geleid tot een energiebesparing van 703Terra Joule (TJ). Dit komt overeen met het jaarlijks energiegebruik van ca. 7300 Nederlandse huishoudens. Dit is 2½ keer de vooropgestelde doelstelling van 280TJ. Door ontsparende effecten is een deel van deze energiebesparing tenietgedaan. Netto is de geplande efficiencyverbetering van 4% voor de periode 2005-2008 geheel gerealiseerd. Dit blijkt uit de monitoringrapportage over 2008 in het kader van de Meerjarenafspraak Energiebesparing (MJA3).
De bedrijven rapporteerden in 2008 29 energiebesparende maatregelen, met in totaal 48 TJ energiebesparing. Dit komt overeen met het jaarlijks energiegebruik van ca. 500 Nederlandse huishoudens. Klik hier voor de monitoringrapportage MVO-industrie 2008.
Dat het convenant ondanks de crisis succesvol is, blijkt uit het rapport Meerjarenafspraken energie-efficiency - resultaten 2008 dat door minister Maria van der Hoeven van Economische Zaken naar de Tweede Kamer is gestuurd. De ruim 900 bedrijven uit bijna 30 sectoren die meedoen met de meerjarenafspraken Energie-efficiency (MJA) verbeterden in 2008 hun energie-efficiëntie met gemiddeld 2,6 procent. De geboekte winst in energie-efficiency is volgens de minister een goed resultaat in het licht van de economische crisis die vanaf medio 2008 nagenoeg alle MJA-bedrijven raakt.
Klik hier voor een artikel van werkgeversorganisatie VNO/NCW over het succes van de MJA.